Press konferencija Mreže Naše društvo - 30. 7. 2019. OKC Abrašević

U utorak 30. 7. 2019. godine Mreža Naše društvo održala je pressicu u prostorijama OKC Abraševića u Mostaru u kojoj su javnosti predočeni najnoviji podaci o katastrofalnom stanju u mostarskim pročistačima, te opasnosti situacije u samom gradu.


Pozivaju se na odgovornost stranke iz kojih krivci iz Gradske uprave dolaze.


Marin Bago i Husein Oručević iz Mreže Naše društvo predstavili su stručni elaborat Građevinskog fakulteta Sveučilišta u Mostaru koji je Grad platio 6000 KM, koja potvrđuje postojanje otrovnih, mutogenih i kancerogenih supstanci u preko 800 tona dehidriranog mulja (što nije konačna tonaža) s kojim Gradska uprava na čelu s gradonačelnikom Ljubom Bešlićem nehajno i prešutno nema pojma šta da napravi. Kopije elaborata podijeljene su prisutnima.


Postrojenje pročistača, koji k tomu pokrivaju tek jednu trećinu grada, disfunkcionalno i falično i dalje operira - potpuno ilegalno, a otvoreno pitanje je šta tačno Grad s toksičnim supstancama radi i gdje ga odvozi.


Poslušajte cijelu pressicu Mreže Naše društvo:AbrašRadio

OKC Abrašević

Alekse Šantića 25

88000 Mostar, BiH

+387 36 561 107

abrasradiomostar@gmail.com

  • mixcloud-og
  • Facebook Social Icon
  • Instagram Social Icon
  • YouTube Social  Icon
  • Twitter Social Icon